Awarie suszarek do ubrań – popularne usterki

Twoja suszarka do ubrań przestała prawidłowo działać i uległa awarii? Poniżej wyjaśnimy, co należy sprawdzić , kiedy sprzęt działa niepoprawnie. Jeżeli jesteś z Katowic, to przyjdziemy i naprawimy pralko-suszarkę.

Szukasz uczciwego serwisanta AGD? Szybko dojedziemy do Twojego mieszkania i sprawnie naprawimy sprzęt AGD, udzielając gwarancji na każdą usługę. Zadzwoń i zamów serwis AGD. Zadzwoń: 799 058 004 serwis@fixagd.pl Wypełnij formularz

ZASILACZ JEST USZKODZONY

uszkodzony zasilacz do pralko suszarki

Zasilanie 230v zapewnia energię elektryczną do uruchomienia i pracy suszarki. Jeżeli suszarka nie załącza się, zanim wezwiesz serwisanta, sprawdź czy w gniazdku jest napięcie podpinając od niego inne urządzenie.

Ważne, aby gniazdko do którego jest wpięta suszarka do ubrań było z bolcem na uziemienie. Nie poleca się, aby kilka urządzeń AGD były wpięte do jednego gniazdka poprzez zastosowanie rozgałęźnika (przedłużacza z kilkoma gniazdkami).

TERMOSTAT BEZPIECZEŃSTWA JEST WŁĄCZONY

termostaty do suszarkiTermostat bezpieczeństwa to element służący do zabezpieczenia suszarki przed przegrzaniem. Jeśli wymaga tego sytuacja termostat załączy się i jednocześnie odetnie grzałkę. Kiedy może dojść do zadziałania zabezpieczenia (załączenia termostatu)? Kiedy np. zerwie się pasek napędowy albo awarii ulegnie silnik, wówczas transportowane ciepłe powietrze będzie się kumulowało w jednym miejscu podnosząc temperaturę powyżej dopuszczalnej. Można samodzielnie sprawdzić czy termostat wykonał swoją pracę używając do tego multimetru (miernika). Podpinając obie sondy do do dwóch zacisków termostatu możemy sprawdzić ciągłość sygnału. Pamiętaj aby tą czynność wykonać po uprzednio odłączonej suszarce od zasilania.

Termostat bezpieczeństwa zwykle znajduje się za bębnem w pobliżu grzałki.
Niektóre termostaty można ponownie włączyć za pomocą małego przycisku lub wkładając spinacz do papieru. Usłyszysz kliknięcie przycisku ponownego połączenia.

PRZYCISK WŁĄCZANIA I WYŁĄCZANIA JEST USZKODZONY

suszarka do ubrań przycisk włączenia i wyłączaniaJeśli przycisk włączania / wyłączania suszarki jest uszkodzony, suszarka się nie włączy. Możesz sprawdzić tę część za pomocą multimetru w ustawieniu omomierza.

Jeśli nie ma ciągłości między dwiema pozycjami (włączanie i wyłączanie), należy wymienić przycisk włączania / wyłączania.

ZAMEK DRZWI JEST USZKODZONY

zamki do pralkosuszarkiZamek drzwi / skobel zamyka obwód zasilania uruchamiając tym pracę suszarki. Jeśli zamek jest uszkodzony, suszarka / pralko suszarka zachowuje się tak, jakby drzwi były otwarte, a zatem bęben nie będzie się obracał.

Może się również zdarzyć, że hak drzwi jest ułamany. Należy sprawdzić czy hak nadal jest  obecny.

PROGRAMATOR JEST USZKODZONY

programatoryNiektóre urządzenia mają programator mechaniczny. Ten programator jest wyposażony w koła zębate i krzywki dociskające styki elektryczne. W przypadku uszkodzenia połączeń elektrycznych suszarka nie włączy się. Sprawdź stan wewnętrznych widocznych styków i użyj sprayu czyszczącego przeznaczonego do czyszczenia styków elektrycznych. Sprawdź także, czy zaciski nie zostały przegrzane. Następnie spróbuj ponownie i wymień programator, jeśli jest w złym stanie.

Jeśli w twojej suszarce występuje zamiast programatora moduł sterujący najprawdopodobniej uległ awarii. W zależności od sposobu uszkodzenia część modułów da się naprawić.

FILTR PRZECIWZAKŁÓCENIOWY

filtry przeciwzakłócenioweFiltr przeciwzakłóceniowy chroni suszarkę przed zakłóceniami elektrycznymi podczas pracy. Odgrywa ważną rolę w ochronie przed różnymi zakłóceniami elektrycznymi. Może się zdarzyć, że filtr przeciwzakłóceniowy ulegnie uszkodzeniu, tak że włączenie suszarki nie będzie już możliwe. Za pomocą multimetru możesz sprawdzić, czy na wyjściu filtra będzie napięcie 230v.  Filtr przeciwzakłóceniowy znajduje się wewnątrz urządzenia, na tylnej ścianie.

POMPA KONDENSATU JEST USZKODZONA

pompka kondensacyjna uszkodzonaPompa kondensatu suszarki bębnowej pompuje kondensat do zbiornika kondensatu. Jeśli uzwojenie drutu elektrycznego zostanie zerwane lub pompa zatkana jest włóknami, pływak bezpieczeństwa wskazuje, że zbiornik kondensatu jest wypełniony wodą i uniemożliwia dalszą pracę urządzenia. Wyjmij pompę i sprawdź. Następnie opróżnij zbiornik kondensatu i spróbuj ponownie. Poczekaj, aż pompa uruchomi się ponownie. Jeśli pompa wibruje i jest zasilana, ale nie obraca się, należy ją wymienić.

PŁYTA STEROWANIA JEST USZKODZONA / MODUŁ

płyta sterowania uszkodzona pralko suszarkaPłyta sterująca kontroluje wszystkie funkcje suszarki (silnik, ogrzewanie itp.). Jeśli wszystkie powyższe części zostały sprawdzone, przyczyną może być moduł. Możesz go wymienić samodzielnie lub skontaktować się z serwisantem fixAgd.pl

Naprawa i serwis AGD: pralki, zmywarki, piecyki, piekarniki, płyty indukcyjne, płyty ceramiczne:
AEG, Amica, Ardo, Ariston, Beko, Bosch, Brandt, Candy, Deawoo, Electrolux, Gorenje, Hoover, Indesit, LG, Mastercook, Miele, Polar, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi i inne.

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE TO MIEJSCE, GDZIE NAPRAWIAMY SPRZĘT AGD

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

OFERTA NAPRAWY SPRZĘTU AGD